Kask z blendą czy bez

Na naszym facebook-u pojawiła się burza mózgów odnośnie blendy. Zdania są bardzo podzielone, choć raczej większość uważa ją za coś dobrego. 

Jak to jest z tą blendą??

Otóż nikt doświadczony nie powie, że jest to coś dobrego…

No ale dlaczego??

Blenda niesie ze sobą wiele nieprzyjemności.

Podczas gdy my uważamy, ze jest to genialne rozwiązanie, ten kawałek plastiku niszczy skorupę naszego kasku. Kask wyposażony w taki gadżet nigdy nie bedzie tak dobrze wyważony jak kask bez. Bardzo często moze to prowadzić nawet do bólu karku, za który często obwiniamy np. Złą pozycję na Moto.

Następnym argumentem przeciw blendzie jest wentylacja. Wentylacja przez dodatkowy plastik ukryty w skorupie kasku musi byc albo w wydaniu placebo ( atrapa ) albo musi byc wycofana z czoła bardziej do tyłu przez co tak dobrze nie spełni swojego zadania.

Blenda również nie może mieć pinlocka, więc moze być poddatna na parowanie zmniejszając nasza widoczność. Hmmm w temacie widoczności jest jeszcze jedna ważna sprawa. Bardzo często posiadacze kasków z blendą narzekają, że ich rozprasza, że zmienia obraz. Jest to nierzadko prawda. Źle wykonana blenda rzeczywiście działa niekorzystnie wpływa na nasz wzrok. Zakrzywia obraz przez co nasze oczy nieco fiksują, a do tego obraz jest w innej odległości niż realnie, po bokach naszego pola widzenia tworzy sie zdeformowany obraz, a to również moze prowadzic nawet do bólu głowy.

Ponadto każdy kask z blendą za 50 zł jak i za 3500 w miejscu gdzie ukryta jest blenda jest bardzo osłabiony. Wystarczy, że teraz każdy z posiadaczy kasku z takim gadżetem, trzema palcami ściśnie swój kask. Chwytając w miejscu gdzie wysuwa się blenda.  Zobaczycie jaki ten kask jest miękki.

Blenda oznacza również mniejszą warstwę EPS, a ten odpowiada za nasze bezpieczeństwo. Podczas uderzenia jego zadaniem jest rozproszenie energii. Jego brak na płacie czołowym oznacza duże niebezpieczeństwo, a nie jest trudno wywnioskować, że uderzenia z przodu sa najmocniejsze oraz najbardziej niebezpieczne.

To jak?? Kask z blendą czy bez??

Author: Junior

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *